Tagy:

21.07.2021 Anhydrit, či betón pre podlahové kúrenie?

Stavba, či prerábka domu vie byť pekne zložitá, nejmä, ak máme k dispozícii čoraz viac možností a technológií. Jednu dilemu vyriešime a vzápätí nás čaká ďalšia. Ak už ste sa rozhodli pre podlahové kúrenie, prichádza ďalšia ťažká voľba v podobe poteru. Možno sa touto otázkou práve zaoberáte a neviete sa rozhodnúť, ktoré riešenie lepšie spĺňa vaše predstavy. Práve pre Vás sme pripravili článok, ktorý by mohol uľahčiť ďalšie, z mnohých rozhodovaní, pri stavbe, či prerábke domu.

čítať viac

30.06.2021 Plynové vykurovanie

V predchádzajúcom článku sme riešili, aké máte možnosti pri modernizácii kúrenia. Rovnako sme sa venovali téme plynofikácie a konkrétnemu postupu, ako požiadať o plynovú prípojku. Ak už teda vieme, aké sú možnosti a máme zriadenú plynovú prípojku, povedzme si aj niečo konkrétne o samotnom plynovom vykurovaní. V prípade, že zvažujete takýto spôsob vykurovania, máte k dispozícii široký výber, vzhľadom na to, že systém je relatívne kompaktný, priestorovo nenáročný a efektívny, je vhodný takmer do akéhokoľvek priestoru. V tomto článku sa okrem iného dozviete aké možnosti Vám ponúka vykurovanie plynom, ale aj približný rozpočet s akým by ste mali počítať pri modernizácii kúrenia.

čítať viac

14.06.2021 Modernizácia kúrenia

Ako všetko v našej domácnosti sa dá modernizovať aj kúrenie. Teraz si možno hovoríte, že kompletná modernizácia stojí veľa peňazí… To áno, ale svoje súčasné kúrenie a ohrev vody dokážete modernizovať aj malými, finančne menej náročnými, úpravami, ktoré zefektivnia aj staršie vykurovacie systémy, v niektorých prípadoch až o 30%. V tomto článku by sme Vám chceli ukázať možnosti, ktoré dnešný moderný svet prináša a pokúsime sa Vám vysvetliť, kedy sa modernizácia oplatí, či v akom prípade viete požiadať o finančnú pomoc od štátu prostredníctvom dotácií.

čítať viac

05.06.2021 7 rokov s Vami! Súťaž

Tento rok oslavujeme 7. narodeniny a prvýkrát sme sa rozhodli oslavovať spolu s Vami. Jeden z Vás môže vyhrať cenu v hodnote 600€ a v tejto časti sa dozviete všetky potrebné informácie, ako sa zapojiť.

čítať viac

29.05.2021 Ako požiadať o plynovú prípojku

V dnešnej dobe, kedy sa celý svet začína orientovať na ekologické spôsoby vykurovania objektov, sa do popredia dostáva práve vykrovanie prostredníctvom zemného plynu. Slovensko v tomto smere začína zažívať akýsi boom obnovy starých pripojení a vzniku nových sietí, ktoré ešte neboli pokryté z pohľadu inžinierskych sietí. Ak ste napríklad vo fáze výstavby nového domu, alebo sa vo vašom okolí budujú nové inžinierske siete a uvažujete nad pripojením sa k plynu, v tomto článku by sme Vám chceli dať jednoduchý návod v 7 krokoch ako na to, aj s našou pomocou.

čítať viac

22.05.2021 Radiátory alebo podlahové kúrenie?

Možno sa nad touto otázkou práve zamýšlate, najmä, ak ste práve vo fáze výstavby nového domu, či rozsiahlej rekonštrukcie staršieho domu. V minulosti boli samozrejmosťou práve radiátory, avšak v súčasnosti, pri takmer neobmedzenom výbere je už ťažšie sa rozhodnúť, ktorý z dostupných variantov je pre Vás ten pravý. Radiátorové a podlahové vykurovanie majú svojich odporcov a zástancov, podobne ako benzínové a naftové motory. Obe riešenia majú svoje silnejšie aj slabšie stránky, ale tými príslušníci táborov v diskusiách spravidla neargumentujú, pretože zvyčajne vidia len to, čo chcú vidieť. V tomto článku by sme Vám chceli priniesť niekoľko užitočných informácii, ktoré by mohli pomôcť výbere toho správneho spôsobu kúrenie pre Váš domov.

čítať viac

14.05.2021 Smart domácnosť s inteligentným kúrením

V dnešnej dobe je smart takmer všetko – od mobilov, cez chladničky až po vykurovanie. Základom všetkých inteligentných zariadení je úspora, ako časová, tak aj nákladová a preto by sme Vám chceli priblížiť, ako prostredníctvom smart zariadení ušetríte, napríklad pri vykurovaní prostredníctvom zónovej regulácie. V tomto článku by sme Vám chceli predstaviť ďalší z našich smart produktov – zónovú reguláciu od spoločnosti Rehau – NEA SMART 2.0.

čítať viac

07.05.2021 Po roku s tepelným čerpadlom

V dnešnej dobe existuje množstvo druhov a spôsobov ako efektívne, nízko-nákladovo a časovo nenáročne vykurovať rôzne druhy objektov. Výber sa nám však zužuje na dostupnosť komodít v našom okolí, napríklad, ak sme obmedzení z dôvodu neexistujúcej plynovej prípojky, tak sa nám výber zužuje veľmi výrazne. Určite rozhodujú aj vstupné náklady, náklady na prevádzku alebo aj samotný komfort pri vykurovaní, či dokonca znižovanie hodnôt emisií v ovzduší. Všetky tieto faktory zohľadňujeme pri výbere spôsobu vykurovania. V tomto článku by sme Vám chceli predstaviť jeden zo spôsobov získania tepla, a to prostredníctvom tepelného čerpadla. Cieľom je, aby sme Vám priniesli reálne skúsenosti s produktami, s ktorými pracujeme a pomohli Vám tak k správnemu výberu vhodného typu vykurovania pre Vás. Na článku sme spolupracovali s našim klientom, ktorý už rok reálne využíva technológiu tepelného čerpadla typu vzduch-voda od výrobcu Viessmann.

čítať viac